| Dokumenty | Projekty | UONETPLUS | Współpraca z firmami |

Wydarzenia 2015/2016

Wydarzenia 2016/2017

Biesiada integracyjna dla Seniorów

W dniu 14.09.2017 r. uczniowie ZSGiH z klas: 2at (technik żywienia i usług gastronomicznych), 2ht i 3ht (technik hotelarstwa), 2az (kucharz), pod opieką Pani Iwony Prończuk i Pani Joanny Juszczak, uczestniczyli w obsłudze przyjęcia cateringowego zorganizowanego z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Miejscem organizacji biesiady integracyjnej dla Seniorów był Dom Pobytu Dziennego w Chełmie. Młodzieży powierzono następujące obowiązki: przygotowanie nakrycia i dekorację stołów dla przybyłych uczestników, serwowanie przygotowanych dań z uwzględnieniem zasad obsługi, podawanie napojów zimnych i gorących, prace porządkowe po zakończeniu bankietu. Tym wszystkim czynnościom towarzyszyły uśmiechy i satysfakcja z możliwości uczestniczenia w obsłudze gości. Uczniowie nabyli cenne umiejętności związane z obsługą uroczystości plenerowej. Organizatorzy wyrazili wdzięczność za zaangażowanie i wysoki poziom obsługi uczestników przyjęcia.

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego 2017

2 września 2017 r. uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego na Placu Łuczkowskiego. Następnie z przyjemnością kontynuowaliśmy czytanie dramatu w naszej szkole. „Wesele. Dramat w trzech aktach” to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. Dzieło powstało na kanwie autentycznego wydarzenia: wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 r. w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie „Wesele” zostało opublikowane po raz pierwszy. Dramat Wyspiańskiego został dotychczas przetłumaczony na ponad 10 języków, a w języku polskim ukazało się ponad 120 jego wydań.