Angielski maturzysta

Ten the most famous British sportspeople

1 Sir Steven Redgrave
Redgrave's five gold medals at successive Olympic Games put him top of all lists, chronicling English sporting endeavour. One of only three Olympians to have achieved the feat - Matthew Pinsent was with him in the British boat for the last two golds - the greatest ever rower achieved a phenomenal feat to overcome diabetes and beat the world yet again at the age of 38 in Sydney three years ago.....more

Hubert Kudełko

Konkurs na przepis VI Edycja

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie, który będzie trwać od 31.03.2014 do 10.05.2014 roku. Zadanie polega na wysłaniu na adres: zsz4@zsz4.chelm.pl (z dopiskiem „Konkurs na potrawę z warzyw”) stworzonego przez siebie przepisu na swoją ulubioną potrawę na bazie warzyw. Przepis należy napisać w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim. Ważne by przepis był ciekawy i oryginalny.
Główną ideą konkursu jest:
• rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim,
• motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności,
• doskonalenie kompetencji językowych uczniów.
Przepisy z kartami zgłoszenia prosimy przesyłać na adres szkoły do dnia 10.05.2014 roku. Zakwalifikowani do finału uczniowie winni przedstawić swój przepis w dowolnej formie (ustna, filmik, obrazowa itp.). W drugiej części finału uczniowie naszej szkoły zaprezentują Państwu jedną z potraw na bazie warzyw. O terminie finału zostaną państwo powiadomienie oddzielnym pismem. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej szkoły zsz4.chelm.pl.

Regulamin Konkursu,

Karta zgłoszenia w formacie .pdf (do wydruku)

Karta zgłoszenia w formacie .doc (do wypełnienia w wersji elektronicznej)

Słowniki zawodowe

Hotelarstwo Turystyka
ESP_Hotels_1_GLOSSARY ESP_Tourism_1_GLOSSARY
ESP_Hotels_2_GLOSSARY ESP_Tourism_2_GLOSSARY
ESP_Hotels_3_GLOSSARY ESP_Tourism_3_GLOSSARY
Christmas Customs and Traditions in Great Britain

famous english people NOWE!!

Sant Patrick Day

Present simple or present continuous 1

Present simple or present continuous 2

Present simple or present continuous 3