| Kontakt | Dokumenty | Współpraca z firmami | Projekty |

Catering 

  

 

Bankiet z okazji Dnia Patrona w I LO w Chełmie

W dniu 27.04.2017 r. uczniowie klas cukierniczych (3 az) oraz hotelarskich (1ht i 3ht) uczestniczyli w pracach związanych z przygotowaniem i nakryciem stołu na bankiet uświetniający obchody Dnia Patrona w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Nadzór nad sprawnym przebiegiem czynności organizacyjnych pełniły Pani Ewa Mąka oraz Pani Joanna Juszczak. Dla uczniów była to kolejna okazja do udoskonalenia umiejętności kelnerskich i sposobność do zmierzenia się z nową sytuacją wymagającą kreatywności, twórczego myślenia i umiejętnej współpracy w zespole.

 

 

 

CHEŁMSKIE  NIEDŹWIEDZIE  BIZNESU

21 kwietnia 2017 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się II edycja konkursu
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu.

Młodzież z klas 1az,1at,1ht, 2at,2bt,2ht naszej szkoły  pod czujnym okiem opiekunów: Pani Joanny Juszczak i Pani Ewy Mąki zadbała o przygotowanie  stołów oraz obsługę kelnerską gości przybyłych na tę uroczystość.

   

 

Bankiet zasiadany dla Koła Nauczycieli Emerytów w Chełmie

Tegoroczne Święto Kobiet już za nami, ale ten dzień także z innych względów zapisze się w szczególny sposób w pamięci młodzieży ZSGiH uczestniczącej w obsłudze bankietu zasiadanego zorganizowanego z inicjatywy Koła Nauczycieli Emerytów w Chełmie. Efekty pracy i zaangażowanie wybranych uczniów klas: 2ht (technik hotelarstwa), 2bt (technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz 3dz (kucharz) zostały dostrzeżone i docenione przez uczestników przyjęcia, a młodzież, zyskując cenne doświadczenia zawodowe, otrzymała zapadające głęboko w sercu wyrazy wdzięczności.

Opiekunem uczniów była Pani Joanna Juszczak. 

 

Jubileusz Miasta Chełm

Dnia 17.02.2017 roku nasi uczniowie mieli zaszczyt obsługiwać gości podczas bankietu z okazji 625 urodzin Miasta Chełm. Uczestnicy uroczystości chwalili zarówno pyszny poczęstunek jak i profesjonalną obsługę. Młodzieżą z klas 1at, 1az, 2bt , 2 ht , 3dz opiekowały się Panie: A. Celińska oraz A. Roczon.

   

    

 

Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie

23 listopada 2016 roku w Medycznym Studium Zawodowym im. Władysławy Szoc w Chełmie odbyły się uroczystości związane z Dniem Patrona Szkoły. Wydarzenie to było również inauguracją Roku Jubileuszu 70-lecia Szkoły. Akademię uświetnił bankiet przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Młodzież (1ht, 2bt, 3ht, 3dz, 4at) pod opieką Pani Ewy Mąki profesjonalnie obsłużyła przybyłych gości.

 

150-lecie urodzin Mychajła Hruszewskiego

W dniu 22.09.2016 r. wybrani uczniowie ZSGiH z klas: 4 bt (technik żywienia i usług gastronomicznych), 4ct (kelner), 3az (cukiernik), 2az (cukiernik i kucharz), 2at i 1ct (technik żywienia i usług gastronomicznych) uczestniczyli w przygotowaniu i obsłudze bankietu zorganizowanego w Bibliotece Publicznej z okazji 150 – lecia urodzin Mychajła Hruszewskiego. Uczniowie klas pierwszych, pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek, mogli poznać tajniki organizacji przyjęcia od momentu przygotowania zastawy stołowej, do jej uporządkowania. Efekty ich pracy zostały dostrzeżone i bardzo wysoko ocenione. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Pani Zofia Jędraczka i Pani Joanna Juszczak.

 

20-lecie kształcenia integracyjnego w SP4

W dniu 25.05.2016 r. uczniowie ZSGiH kształcący się zawodach: kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa uczestniczyli w organizacji i obsłudze kelnerskiej bankietu zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmie w związku z obchodami 20-lecia kształcenia integracyjnego. Młodzież naszej szkoły udowodniła, iż umie pracować w zespole, potrafi sprostać nowym wyzwaniom i myśleć w sposób kreatywny. Uczniowie w pełni rozumieją, iż są to umiejętności niezbędne nie tylko podczas obsługi przyjęcia, ale i na wymagającym współczesnym rynku pracy. Dyrekcja oraz pracownicy SP nr 4 w Chełmie, którzy przygotowali dania i ciasta bankietowe, byli usatysfakcjonowani efektami współpracy i złożyli serdeczne podziękowania na ręce opiekunów uczniów: Pani Iwony Jarząbek-Starzyńskiej oraz Pani Joanny Juszczak.

 

 

 

 

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie

20 maja 2016 roku z ZSO nr 7 w Chełmie odbył się bankiet z okazji 50 lecia szkoły. Uczniowie z klas: 1at, 1bt, 1ht, 2at, 2ht oraz 2dz pod opieką P. Ewy Mąki i P. Anny Roczon obsługiwali zaproszonych gości. Liczne pochwały świadczyły o profesjonalizmie naszych uczniów. Zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się im w przyszłej pracy zawodowej.


 

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego


Dnia 22 kwietnia 2016 roku w II LO w Chełmie miało miejsce Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego. Uroczystość uświetnił bankiet przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZSGiH. Młodzież z klas: 1bt, 2at, 3bt, 2az pod opieką Pani Joanny Juszczak i Anny Roczon z zaangażowaniem i pasją profesjonalnie obsługiwała przybyłych gości

   

Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Uzbeckiej

W dniu 8 kwietnia 2016 r. odbył się bankiet z udziałem gości z Uzbekistanu i Polski, na którym umiejętności kelnerskie prezentowała młodzież z klasy 3 bt pod opieką Barbary Struskiej - nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Podawano m.in. potrawy z kuchni uzbeckiej: pilaw i samsę z mięsem wykonaną w szkole oraz ze szpinakiem dostarczoną przez gości. Potrawy zostały wykonane przez uczniów pod opieką nauczycieli: Ewy Mąki, Małgorzaty Miszczak, Anny Roczon, Zofii Wawryszuk, oraz przez pracowników stołówki szkolnej. Nadzór nad organizacja bankietu sprawowała Pani kierownik szkolenia praktycznego - Iwona Prończuk.

 

   

 

Przyjęcie w środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie

Uczniowie klas trzecich (technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kelner) w dniu 7.04.2016 r. uczestniczyli w organizacji przyjęcia w środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie. Zaprezentowali swoje umiejętności także podczas obsługi bankietu. Ich pasja i zaangażowanie zostały docenione przez uczestników spotkania licznymi pochwałami. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłej pracy zawodowej. Młodzież pracowała pod opieką Pani Iwony Jarząbek - Starzyńskiej oraz Pani Joanny Juszczak.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Uczniowie ZSGiH w Chełmie kolejny raz udowodnili, iż potrafią w umiejętny i twórczy sposób stosować w praktyce wiadomości nabywane w toku kształcenia. Idealną okazją ku temu stał się bankiet zorganizowany w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w dniu 23.03.2016 r., podczas którego królowało menu wielkanocne. Opiekę nad młodzieżą z klas: 1at, 1bt, 2at i 2ht sprawowały: Pani Ewa Mąka oraz Pani Joanna Juszczak.

Debata oświatowa "Co z tą szkołą"

W dniu 15 marca 20116 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano bankiet z okazji debaty oświatowej "Co z tą szkołą". Młodzież ZSGiH pod opieką Pani Zofii Jędraczki i Pani Barbary Struskiej zadbała o obsługę kelnerską przyjęcia typu angielskiego.

 

I Chełmskie Forum Doradztwa Zawodowego

W dniu 21.01.2016 r w Chełmskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano bankiet z okazji Konferencji I Chełmskiego Forum Doradztwa Zawodowego. Młodzież ZSGiH pod opieką Pani Renaty Wituch zadbała o profesjonalną obsługę kelnerską przyjęcia.

 

Bankiet "Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek"

Młodzież ZSGiH miała niebywałą przyjemność przygotować i obsłużyć bankiet uświetniający "Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek", który odbył się w SP nr 7 w dniu 15.01.2016 r. Uczniowie klas kelnerskich i cukierniczych pracowali pod opieką P. Joanny Juszczak

 

Spotkanie opłatkowe w Chełmskim Klubie Garnizonowym

W dniu 18.12.2015 roku młodzież naszej szkoły pod opieką P. Ewy Mąki i P. Anny Roczon obsługiwała gości przybyłych na spotkanie opłatkowe do Chełmskiego Klubu Garnizonowego.
Bankiet obsługiwali z pełnym profesjonalizmem i oddaniem uczniowie klas: 1at,2at,2ht,2dz oraz 3bt.

 

Warsztaty "Zdrowa Mama - Zdrowe Dziecko"

W dniach: 9, 23 czerwca oraz 15 września 2015 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyły się 3 spotkania warsztatowe pt.: "Zdrowa Mama - Zdrowe Dziecko". Dotyczyły one tematyki zdrowego żywienia kobiet w ciąży, dzieci do 6 miesiąca życia oraz dzieci do lat 3.
Warsztaty prowadziła Pani Anna Roczon, a poczęstunek dla uczestników oraz obsługę warsztatów przygotowały uczennice z koła dietetycznego: Paulina Bondaruk, Dominika Czuluk oraz Marta Uraziuk z klasy 2at.
Uczestnicy najpierw wysłuchali krótkich wykładów dotyczących zasad zdrowego żywienia a następnie mieli okazję spróbowania pysznych potraw przygotowanych przez uczniów ZSGiH.

   
   
   

 

Uroczysta sesja Rady Miasta

W dniu 14.09.2015 roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta
a następnie bankiet z okazji 25 lecia Samorządu Miasta Chełm.
Młodzież z klas: 1bt, 2dz, 2at, 3ct, oraz 3az pod opieką P. Barbary Struskiej, Anny Roczon oraz Zofii Jędraczki jak zwykle spisała się na medal profesjonalnie obsługując przybyłych gości.
Wszyscy obecni chwalili smaczne i pięknie podane potrawy przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły

 

Stypendia Prezydenta Miasta Chełm

W dniu 22.05.2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie odbyło się wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Chełm. Uczniowie naszej szkoły z klas: 1at, 2 at, 2 bt  i 3 az pod opieką A. Celińskiej oraz E. Mąki uczestniczyli w przygotowaniu, nakryciu stołów  i obsłudze tej imprezy. Po zakończonym cateringu młodzież i nauczyciele ZSGiH otrzymali dyplomy z podziękowaniem za wsparcie i pomoc w organizacji uroczystości.

 

110 rocznica utworzenia ZNP

Uroczystość z okazji 110 rocznicy utworzenia ZNP odbyła się dnia 21 kwietnia 2015 roku w III LO w Chełmie. Młodzież z naszej szkoły (klasy: 1at, 1dz, 2bt, 2at) pod opieką Pani Agnieszki Celińskiej i Pani Anny Roczon obsługiwała przybyłych gości. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i otrzymali wiele pochwał.
Doceniono również wspaniałe i pyszne dania przygotowane z tej okazji przez uczniów i nauczycieli ZSGiH.

 

Gala Sportu 2015 w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

6.03.2015 młodzież naszej szkoły (klasa 1 at, 2 at, 2 bt, 3 az) pod opieką pani Agnieszki Celińskiej i pani Ewy Mąki przygotowały stoły okolicznościowe, prezentację potraw na bankiet z okazji Gali Sportu 2015 w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Uczniowie pod czujną opieką nauczycieli profesjonalnie obsłużyli gości podczas imprezy.

   

Profesjonalizm i pasja

Profesjonalizm i pasja - tak można określić zaangażowanie młodzieży ZSGiH w Chełmie do prac związanych z przygotowaniem i obsługą przyjęcia wielkanocnego. W dniu 30.03.2015r uczniowie pod opieką P. Iwony Prończuk i P. Joanny Juszczak kolejny raz dowiedli, że wybór szkoły i kierunku kształcenia był świadomy i oparty na zamiłowaniu do fachowej obsługi konsumentów.

 

Bankiet w PWSZ

7 czerwca 2011 uczniowie klas 2at, 2bt, 2dz i 1at pod opieką pani Agnieszki Celińskiej i pani Dominki Pyzik – Simakowskiej przygotowali stoły, prezentację potraw i profesjonalną obsługę na bankiet, zorganizowany z okazji konferencji Perspektywy kształcenia zawodowego, otwierającą projekt Efektywny nauczyciel przedmiotów zawodowych zainicjowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Aktywności Społecznej TRIADA.

Bankiet w PWSZ Bankiet w PWSZBankiet w PWSZ
   

Bankiet  20-lecie Straży Granicznej

18 maja 2011 uczniowie z klas 3ct i 2az pod opieką pań Zofii Jędraczki i Agnieszki Celińskiej przygotowali stoły, prezentację potraw, a także byli odpowiedzialni za profesjonalną obsługę na bankiecie z okazji 20 – lecia Straży Granicznej, zorganizowanym w Muzeum Ziemi Chełmskiej.

20-lecie Straży Granicznej 20-lecie Straży Granicznej
20-lecie Straży Granicznej 20-lecie Straży Granicznej

Bankiet w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

30 kwietnia 2011 roku uczniowie klas 2at i 2dz pod opieką pani Agnieszki Celińskiej i pani Dominki Pyzik – Simakowskiej przygotowali stoły, prezentację potraw na bankiet, zorganizowany z okazji konferencji jubileuszowej „Konstelacje Stanisława Brzozowskiego” w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. M.P.Orsetti.

   

Dni Otwarte

3 i 6 marca 2011 r.
Stoły zostały przygotowane przez A. Celińską i Z. Jędraczkę

 

 

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół

18 marca 2011 r
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2009/2010 - młodzież przygotowywała stoły pod kierunkiem Agnieszki Celińskiej . Dania przygotowywane były przez młodzież pod okiem H. Herc, Zofii Sokołowskiej, Ewy Mąki. Ciasta piekła młodzież z p. A. Skrzypczyk i E. Kamińską. Nad całością czuwała J. Fedorczuk.

   

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

3.03.2011

Nasi uczniowie pod czujnym okiem Zofii Sokołowskiej przygotowywali dania cateringowe i obiad dla prowadzących i uczestników wojewódzkiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski " a p. Agnieszka. Celińska wraz z młodzieżą przygotowała słodki poczęstunek i udekorowała stoły.

konkurs

Wielkanoc 2011- Komenda Policji w Chełmie

W przygotowaniu i obsłudze uroczystości uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół zawodowych nr 4 w Chełmie. Międzyinnymi uczennice klasy 3CT.
Obsługą kierowała Joanna Szczygieł.


fot. Bożena Szukało fot. Ryszard Laszuk